AdWords reklamlarını nasıl optimize ederim?

AdWords tıklama oranlarını iyileştirmek ister misiniz? AdWords kampanyasını başlatmak ve yayınlamak oldukça kolaydır. Ancak, reklam kampanyalarınızı yeterince iyi optimize etmezseniz, tıklama oranlarınız düşük olabilir ve bu da tüm AdWords kampanyanızı daha az etkili hale getirir.

Bu makalede, tıklama oranlarını artırmak için AdWords kampanyanızı nasıl optimize edeceğinizi göstereceğiz.

  1.  Reklam Uzantılarını Kullan

Eklenti eklemek, insanları reklamlarınızı tıklamaya teşvik etmek ve rakiplerinizi seçerek işinizi seçmelerini sağlamak için reklamlarınıza ekleyebileceğiniz ek bilgilerdir.

Yararlı reklam uzantılarından bazıları şunlardır:

Arama uzantısı : AdWords’le bir hizmeti tanıtıyorsanız, bir arama uzantısı eklemek tıklama oranlarınızı önemli ölçüde artırabilir. Kullanıcılar, açılış sayfanızı ziyaret etmeden işletmenizi doğrudan reklamlarınızdan aramak için bir düğmeye dokunabilir veya tıklayabilir.

İnceleme uzantısı : İnceleme ve derecelendirme uzantıları kullanarak reklamlarınıza sosyal bir kanıt ekleyerek mağazanızda yeni müşteriler edinin.

Reklam Uzantılarını Kullan

Fiyat uzantısı : Fiyat uzantısı metin reklamınızın altında görünür ve teklifiniz hakkında daha fazla bilgi vermeniz için size daha fazla alan sağlar.

2. Görünen URL’nizi Optimize Edin

Görünen URL, potansiyel müşterilerinizin tıklama başına ödeme reklamlarınızda gördükleri bir web adresidir. İnsanlara, reklamınızı tıkladıktan sonra nereye varacakları hakkında bir fikir verir.

Bir reklam kampanyası oluştururken, gerçek açılış sayfası URL’nizin görünen URL’nizle eşleşmesi gerekmediğini, ancak aynı etki alanında olması gerektiğini unutmayın.

Görünen URL’nizi, reklam alaka düzeyini artıracak şekilde optimize etmenin birkaç yolu:

Bir anahtar kelime kullanın : Görünen URL’nize bir anahtar kelime ekleyin. Google, anahtar kelimeyi arama sorgusuyla eşleştiğinde görünen URL’nize kodlar.

Bir harekete geçirme ifadesi kullanın : Hyatt, örneğin, harekete geçirme çağrısını kullanarak şimdi tıklamalarını teşvik etmek için görünen URL’sinde yer ayırtın .

Görünen URL'nizi Optimize Edin

Okunabilir hale getirin : Ekran URL’nizde daha okunaklı hale getirmek için deve kutusu ve tire kullanın.

3. Reklam Kopyanızı Kişiselleştirin

AdWords, reklamlarınızı arama sorgusuyla eşleştirmek için reklamlarınızı büyük ölçüde kişiselleştirmenize olanak sağlar. Yerel bir reklamverenseniz, reklamınızı, arama yapan kişilerin fiziksel konumuna veya ilgilenilen yere göre dinamik olarak güncellemek için coğrafi özelleştiricileri kullanabilirsiniz.

Kopyayı ayrıca aşağıdaki boyutlara göre kişiselleştirebilirsiniz: cihaz, zaman, izleyici, cinsiyet veya yaş.

4. Sıkıca Temalı Anahtar Kelime Grupları Oluşturma

Google AdWords, hesabınıza ve reklam gruplarınıza birden fazla anahtar kelime eklemenizi sağlar.

Bu, reklamlarınızı hedef müşterilerinize ulaşma şansını elde etmenize yardımcı olurken, reklamlarınız insanların aradığı anahtar kelimeyi içermez, bu da tıklama oranlarını ve kalite puanlarını olumsuz yönde etkiler.

Anahtar kelimelerinizin reklamlarınızda görünme olasılığını artırmak için, daha geniş bir reklam grubu yerine, daha küçük reklam gruplarında sıkıca gruplanmış temalar veya anahtar kelimeler kullanabilirsiniz.

5. Bir Geri Sayım Sayacı kullanın

Son olarak, bu ziyaretçiler sitenizde dönüşüm sağlamadığında reklam tıklamalarınız bir anlam ifade etmez.

Aciliyet duygusu yaratmak , kullanıcıları hızlı davranmaya ikna etmek için harika bir taktiktir. Aciliyet işe yarıyor, çünkü insanların kasıtlı erteleme düşüncesini askıya almasına neden oluyor. Açıkçası, hiç kimse serin bir teklifi kaçırmayı sevmez.

Bir aciliyet duygusu oluşturarak reklamlarınızın aldığı tıklamaları artırmak istiyorsanız, AdWords, yaklaşan etkinliklerinizi vurgulamak için reklamlarınıza bir geri sayım sayacı eklemenizi sağlar. Geri sayım sayacı olan reklamların, diğer kopyalardan çok daha yüksek bir oranda performans gösterdikleri kanıtlanmıştır.

Bir Geri Sayım Sayacı kullanın

Reklamlarınızı tıkladıktan sonra, potansiyel müşterileriniz açılış sayfanızda da aynı ton ve mesajı bekler.

Reklamlarınızda bir geri sayım sayacı kullanıyorsanız, potansiyel müşterilerin beklentilerini karşılamak ve dönüşümleri artırmak için açılış sayfanızdaki benzer bir zamanlayıcıyı kullanmak sizin yararınızadır .

OptinMonster ile satışları artırmak için kayan çubuk olarak bilinen yapışkan bir başlık olarak bir geri sayım sayacını görüntüleyebilirsiniz .

Bir geri sayım sayacı kullanmak, e-ticaret mağazalarının reklam tıklamalarını ve dönüşümlerini artırması için harika bir stratejidir. Teşvik etmek için bir geri sayım sayacı kullanabilirsiniz …

  • Tatil ve mevsimlik kampanyalar
  • Sınırlı sayıda ürün
  • Flash satışları
  • …ve dahası.

Bu makalenin bir sonraki AdWords kampanyanızın tıklama oranlarını artırmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.

Ürünlerinize zaten ilgi gösteren insanları hedeflemek için bir yeniden pazarlama kampanyası yürütüyorsanız, bu yeniden pazarlama en iyi uygulamalarını izlediğinizden emin olun .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir