E-ticaret Girişimcileri için 5 İpucu

E-ticaret Girişimcileri için 5 Tavsiye

E-ticaret günümüzde çok kalabalık bir endüstridir. Müşteri sayısı sürekli artıyor olsa da, çevrim içi işletme sayısı da artıyor. Göze çarpmak kolay değil. Bugün, dikkatinizi müşterinizin mağazanızdaki deneyimini önemli ölçüde artırabilecek birkaç noktaya çekmek istiyoruz . Sonuç olarak, bu satış ve gelirde artışa yol açacaktır. Bu herkes için bir kazanç – müşteriler alışverişlerinden zevk alır ve daha çok para kazanırsınız. Bu senaryoyu yürürlüğe koymak için neler yapabileceğinizi görelim!

Bağımsız bir çalışan olabilirsiniz veya bir Google Adwords reklam ajansı ile çalışmıyor olsanız da bu konuyu incelerseniz sizlere bu yolda destek olacak ipuçlarını rahatlıkla göreceksiniz.

E-ticaret Girişimcileri için 5 İpucu

1. Müşterilerle iletişim halinde kalın

Bir çevrimiçi işletmeyi işletmek, müşterilerle doğrudan temasta bulunulmaması ile karakterize edilir. Bununla birlikte, alıcılarla ilişki kurmanın ve onlarla bağlantıda kalmanın başka yolları da var. Bu alandaki en önemli konulardan biri mağazaya bir iletişim sayfası eklemektir . Genellikle bir e-posta adresi veya telefon numarası, ancak bazen de bir form içerir.

Başka bir iyi çözüm, canlı bir sohbet olabilir . Bu seçenek, müşterilere bir tuğla ve harç dükkanında bir asistanla temas izlenimi sağlar. Her şeyi sorabilir ve hızlı bir yanıt alabilirler. Bir engelle karşılaştıklarında web sitesini terk etmelerini önler.

Haber bültenine sahip olmanızı da öneririz . İyice hazırlanırsa, müşterilerle çok güçlü ve düzenli bir ilişki kurabilir.

çevrimiçi mağaza ile ilişkilendirilmiş bir blog sayfası , potansiyel müşterilerin dikkatini çekmek ve güvenlerini kazanmak için harika bir fikir. Dürüst, kullanışlı ve profesyonel makalelerle, mağaza sahipleri neyin ne olduğunu bildiklerini ve müşterileri kazanmanın en iyi yolunun olduğunu kanıtlayabilirler.

2. Mobil kullanıcılara iyi bakın

Son yıllarda, tüm çevrimiçi alışverişlerin yarısından fazlası mobil cihazlarda yapıldı. Bu, her çevrimiçi mağazanın cep telefonlarına uyarlanması gerektiği anlamına gelir , aksi takdirde satış fırsatlarının çoğunu kaybederler. İnsanlar sürekli olarak internete mobil olarak bağlanıyor, her yere yanlarında taşıyor, bir otobüste vakit geçiriyor, sahilde, hatta bir alışveriş merkezinde alışveriş yaparken bile araştırma yapıyor. Dikkatlerini çekmek için, bir e-ticaret mağazasının en azından mobil uyumlu olması gerekir, böylece kolayca gezinebilirler. Daha da iyisi, özel bir uygulama ama çok daha fazla çaba gerektirir. Yalnızca gelişmiş ve tanınmış markalara tavsiye ediyoruz.

Mobil kullanıcılara iyi bakın
Bir e-ticaret mağazası nasıl geliştirilir? Mobil kullanıcıya iyi bak.

3. Resimlere ve fotoğraflara dikkat edin

Yüksek kaliteli fotoğraflar , müşterinin gerçek yaşamdaki temasını bir ürünle değiştirmenin başka bir yoludur. İlk önce görmeden ve dokunmadan çevrimiçi bir şey satın almak zor. Ancak, doğru açıklamalar ile birlikte iyi görüntüler müşterilerin bir karar vermesine ve satın alma işlemini sonuçlandırmasına yardımcı olur. İyi görüntülenmiş bir ürünün , tümü yüksek kalitede ve yakınlaştırma imkanı olan birçok fotoğrafı olmalıdır .

Farklı fotoğrafları çekmek , ürünü farklı açılardan göstermek , büyük resmi ve detayları sunmak için de önemlidir . Yaygın bir eğilim, bir ürünün özelliklerini temiz ve şık bir şekilde gösterdiği için beyaz bir arka plan kullanmaktır .

4. Reklam ürünlerini başlat

E-ticaret mağazası çalışmaya başlar başlamaz, bundan bir miktar kar elde etmeyi düşünmenin vakti geldi. Maalesef, müşteriler neredeyse hiç bir zaman mağazaya gelmiyorlar, kendi başlarına bulmuyorlar ve bir şeyler almaya başlıyorlar. Bir teşvik, ihbar, bir çeşit teşvike ihtiyaçları var . Bunun için reklam yapıldı.

Yeni bir çevrimiçi mağaza sahibinin işletmeyi, ücretsiz ve ücretli olanları tanıtmak için farklı seçenekleri vardır. Potansiyel müşterilerin ilgisini çekmek için sosyal medya profilleri oluşturmanız ve bunları düzenli olarak güncellemeniz önerilir . Mağazanın web sitesiyle ilişkili bir blog , arama motoru sonuçları sayesinde müşterileri mağazaya yönlendirebilen bir başka reklam yöntemidir.

Öte yandan, ücretli alternatifler var. Google Alışveriş Reklamları , e-ticaret açısından en iyi ücretli pazarlama seçeneğidir. Google Arama sonuçlarında görünürler ve potansiyel müşterilere sunulan ürünlerin bir örneğini gösterirler. Bir resimle, fiyat etiketiyle ve kısa bir tanımla, Google Alışveriş Reklamları temel olarak mağazada neler bulunabileceğinin bir tadıdır. Heraldbee App ile Google Alışveriş Reklamları kurulabilir ve yönetilebilir . Özellikle yeni başlayanlar ve küçük dükkanlar için en iyi seçenek budur, ancak her tür e-ticaret işletmesi Heraldbee’nin sunduğu Alışveriş Reklamları otomasyonundan yararlanabilir. Eğer google reklamalrını kendiniz yayınlamaya karar verdiyseniz Google adwords reklam kurulumu yazımıza göz atın!

Son olarak, zaten mağazanızın web sitesini ziyaret eden müşterileri çekmek ve onlara ürünlerinizi hatırlatmak için yeniden pazarlamayı unutmayın .

5. İndirimler ve kuponlar hakkında unutma

Dürüst olalım – hepimiz satışları ve indirimleri seviyoruz. Daha düşük bir fiyata bir şeyler satın almak iyi bir duygudur. Neredeyse tasarruf gibi görünüyor! Bu yüzden bir mağaza sahibi zaman zaman indirim ve kuponları unutmamalıdır.

En popüler seçenek olan yüzde indirimden başlayarak yapmanın birçok yolu vardır . % 5,% 10,% 15 kesinlikle müşterileri bir şeyler almaya ikna edecektir. Ancak fiyatı düşürmeyi göze alamayacak olan küçük veya yeni e-ticaret mağazaları için en iyi yöntem olmayabilir.

Böyle bir durumda, ilk kez alıcının indirimi veya ücretsiz gönderim gibi başka olasılıklar da vardır . Dahası, müşteri indirimi , kupon indirimi veya tavsiye indirimleri gibi kuponlar yalnızca bir defalık alımlarla değil aynı zamanda bir müşteriyle uzun süreli ilişkilerle de sonuçlanabilir.

İndirimler ve kuponlar
Bir e-ticaret mağazası nasıl geliştirilir? İndirimler ve kuponları unutma

 

Bir e-ticaret mağazası nasıl geliştirilir? İndirimler ve kuponlar hakkında unutma.

Bir e-ticaret mağazası açmak, çalışmayı gerektirir ve doğal olarak, insanlar başlangıçtaki en önemli adımlara odaklanır . Sadece çalışmasını sağlamak istiyorlar. Hazır olur olmaz, biraz daha ileri gitmenizi ve blog, canlı sohbet, indirimler ve yukarıda belirtilen diğer öğeler gibi ek özelliklere daha fazla çaba göstermenizi öneririz . Müşterilerle olan ilişkiyi geliştirdiğini ve uzun vadede ödediğinigaranti ediyoruz .

E-ticaret Girişimcileri için 5 İpucu” üzerine 2 düşünce

 • Ekim 5, 2019, 8:52 am
  Permalink

  Harika bir yazı olmuş gerçekten bu şekilde daha fazla yazı istiyorum 🙂

  Cevapla
 • Ekim 5, 2019, 6:44 pm
  Permalink

  E ticaret zevkli olduğu kadarda zor bir alan

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir