Facebook’tan İstenmeyen Resimleri Kaldırma

Facebook’tan İstenmeyen resim Kaldırma Facebook dünya çapında milyonlarca insanı birbirine bağladı. Ancak bu bağlantının bir bedeli vardır. Hizmeti kullanmak gizliliğinizi feda eder ve sizi suistimal ve tacize karşı savunmasız bırakır.

Peki ya birisi Facebook’ta çevrimiçi olmasını istemediğiniz bir resminizi yayınlarsa? İşte bu resmi Facebook’tan kaldırmanın en iyi yolları.

1. Görüntüyü Kaldırmasını İsteyin

Görüntüyü Kaldırmasını İsteyin

Çoğu durumda, insanlar veya gruplar Facebook’a bir resim gönderirken zarar verme niyetinde değildir. Yerel kulüpler, müzik mekanları ve etkinlik sayfaları, eğer isterseniz resimleri kaldırır. Söz konusu sayfayı ziyaret edin, ‘mesaj gönder’i tıklayın ve nazikçe resminizi kaldırmasını isteyin.

İlgilendiğiniz şirket veya kişi makul ise, gönderiyi kaldırmalı veya yüzünüzü bulanıklaştırmayı teklif etmelidir.

2. Resmi Facebook’a Bildirme

Resmi Facebook'a Bildirme

Facebook, özel görüntülerin paylaşımını bildirme seçeneği içerir. Söz konusu fotoğrafta üç nokta simgesini ve ardından ‘Destek veya bildir gönderiyi bul’u tıklayın. Ardından, “başka bir şey” balonunu tıklayın ve “özel resimleri paylaşma” bölümüne gidin ve raporunuzu onaylamak için gönder düğmesine basın.

Pek çok durumda, rapor gerçekse Facebook, bildirilen bir görseli birkaç gün ila bir hafta içinde inceleyip kaldırır. Ayrıca , yapmış olduğunuz tüm raporların mevcut durumundan haberdar olmak için destek gelen kutunuza da gidebilirsiniz .

3. Yetkililerle İletişime Geçme

Facebook, onlarla doğrudan iletişim kurmanın bir yolunu sağlamaz. Sitedeki 2 milyardan fazla kullanıcıyla, bunun yol açacağı doğrudan temas hacmi, hizmetlerini alt üst eder. Ciddi taciz veya son derece hassas bilgilerin yayınlanması durumunda, yapabileceğiniz en iyi şey yerel yetkililerle iletişime geçmektir.

İlk olarak, gönderinin kendisini belgelemelisiniz. Olası iletişim bilgileri dahil olmak üzere, bunun ve onu paylaşan hesabın ekran görüntüsünü alın. Böylelikle yetkililer işin içine girdiğinde, istismarcı silerse gönderinin var olduğuna dair kanıtınız olacak. Ardından, yerel kolluk kuvvetinizin çevrimiçi taciz ve istismarla ilgilenen bölümü için bir e-posta adresi veya telefon numarası bulmalısınız.

Her şey başarısız olursa, bizimle iletişime geçebilirsiniz ve istenmeyen resimlerinizin sosyal medyadan kaldırılması için mücadele edeceğiz.

Facebook’tan İstenmeyen Resimleri Kaldırma” üzerine 6 düşünce

 • Kasım 1, 2020, 5:10 pm
  Permalink

  Benim resmim kullanılarak facebook adresinde paylaşılmış ve benim iznim yok bunu kaldırmak için sizlerden destek bekliyorum eski çalışanımdan şüpheleniyorum.

  Cevapla
  • Kasım 14, 2020, 8:33 pm
   Permalink

   Merhabalar konuyla ilgili tarafınıza mail atılmıştır.

   Cevapla
 • Kasım 4, 2020, 2:18 am
  Permalink

  facebook adresimden resimlerin alınmış ve adıma hesap açılmış bu konuda destek olurmusunuz mail adresimden bana dönüş yapabilirsiniz.

  Cevapla
  • Kasım 14, 2020, 8:33 pm
   Permalink

   Merhabalar konuyla ilgili detaylı mail tarafınıza atılmıştır.

   Cevapla
 • Kasım 17, 2020, 10:32 pm
  Permalink

  Öncelikle bu resim kaldırma bilgileri için yararlı yazınız için teşekkürederim işe yaradı 🙂

  Cevapla
 • Ocak 18, 2021, 11:38 pm
  Permalink

  Bende resimlerimi kaldırmak için bir çok yol denetim gösterdiğiniz yol üzerinden telif attım 1 hafta sonra mail geldi resimlerin kaldırıldığını gördüm .

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir