Google ADS Çok Fazla Anahtar Kelime Hatası

Popüler reklam verenlerin belkide en fazla yapmış olduğu hatalardan birisidir bu! Bir web sitesine sahipseniz ve çok fazla adwords için anahtar kelime giriyorsanız ve hatalı olup olmadığını anlamaya çalışıyorsanız bu yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Bir web sitesine sahipsiniz ve temanız ve kategorileriniz bir çok konuyu ve hizmeti beraberinde getiriyor siz bunu düşüne bilirsiniz. Eğer  bir google reklam ajansı ‘dan destek almadan bu işlemi yapıyorsanız büyük bir yanılgı içerisinde olabilirsiniz. Gelin bu durumu size örnek vererek açıklayalım.

Google Adwords Çok Fazla Anahtar Kelime Hatasını Nasıl Düzenlerim?

Örneğin bir avukatlık firması olduğunuzu düşünün ve içerisinde spor avukatı, cinsel saldırı avukatı, ceza avukatı, iş avukatı gibi bir çok bölüm ve hizmet var. Teknik olarak bu temanızda bir çok içerik var ve hepsininde görevi bir birinden ayrı, peki kullanıcıya nasıl bir reklam göstereceksiniz?

” Biz avukatız bizi arayın ” bu yeterince iyi değil ! gelin bunu birde şu şekilde bakalım, [spor avukatı], [spor avukatı İstanbul ] yapabilir ve ardından “spor avukatı” ve + spor + avukat + İstanbul biraz farklı. Bunu ayrı bir alanda yapılandırın ve kontrolünü siz sağlayın.

Bunun amacı aslında sizlerin paranızı nereye harcadığınızı, hangi alandan dönüşüm elde ettiğinizi, kontrolü ve negatif kelimeleri daha rahat görmeniz içindir.

Unutmayın çok fazla kampanya sizi zarara uğratmaz aksine kontrol edilmesi ve işleyişi daha görmenizi ve kalite puanınızı arttırmanıza sebep olacaktır.

Bir sonraki yazımızda sizlere google adwords eşleşme türlerini örneklerle göstereceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir