Google Adwords Kampanyası Nasıl Çalışır: Yeni Başlayanlar İçin Temel Bilgiler

Google Adwords, markanızı etkin bir şekilde konumlandırmanın, yeni ve geri dönen müşterileri yakalamanın ve çok yüksek maliyetler olmadan reklam vermenin harika bir yolu olabilir. Bir müşterimiz, Google Adwords’te ayda 10.000 TL üzerinde para harcıyor.

Eğer bir google adwords ajansı ile çalışmıyorsanız bu makale işinizi görebilir.

Hedefler, Hedefler ve Hedefler Belirleyin

Tıklama başına maliyet, aylık harcama, satış, yerinde zaman ya da her neyse, hedefler önemli olsun. Hedefler, kampanyanızın temelini oluşturmanıza yardımcı olur, çünkü markanızı konumlandırmaya çalışıyorsanız veya tekrarlayan satışları yakalamaya çalışıyorsanız, bu farklı olacaktır. Çoğu şirket hedeflerini “100 TL aylık harcamadan 10 satış alabilmek istiyor” bütçesinde belirledi.

Anahtar Kelime Listesini Oluştur

Anahtar kelime listeleri oluşturmak için harika bir araç SEO dur.Marka terimleri için (anahtar kelime terimlerinden neredeyse her zaman daha karlı olan) bir kampanya oluşturmanızı öneriyorum, böylece AdWords platformuna biraz aşinalık kurabilirsiniz.

AdWords Kampanyasını oluşturun

Artık Google Adwords’e giriş yapmaya ve gerçekten kampanya oluşturmaya hazırsınız. Ardından “Kampanya Özeti” ve “anahtar kelime hedefli” tıklayın. Daha sonra kampanyalarınızı adlandırabilirsiniz. Ondan sonra ülkelerinizi seçin. Daha fazla ülke, daha fazla erişim sağlar, ancak trafik kalitesi genellikle daha düşüktür (kullanıcı Türkçe konuşamadığında neden bir tıklama öder?). Sonra, reklamınızı yazın. Net, özlü ve harekete geçirici bir çağrı yapmaya çalışın.Ardından, daha önce oluşturduğunuz anahtar kelimelerin listesini ekleyin (ve belki Google’ın önerdiği bazı anahtar kelimeleri de ekleyin)

Bütçelerinizi ve varsayılan tıklama başı maliyetinizi veya daha sonra belirtmediğiniz sürece her tıklama için ödeyeceğiniz maliyeti ayarlayın. Daha yüksek TBM’ler genellikle daha fazla tıklama alan yüksek reklam konumlarına yol açar.

Google Adwords Google Analytics’le mükemmel şekilde bütünleşiyor . Hesaplarınızı bağlayın ve daha sonra Google Adwords üzerinden dönüşüm izleme için kaydolun. Daha sonra, hangi anahtar kelimeye yönlendirildiğini söyleyebilirsiniz.

Daha Fazla Reklam Kopyası Ekle

Kampanyanıza geri dönün ve daha fazla reklam kopyası oluşturun.Bir hafta kadar sonra, en az performans gösteren reklamı silin ve farklı metin içeren bir reklam deneyin. Her zaman mevcut kazanan reklamı geçmeye çalışın.

Hesapta Sürekli Check-in

Ayarlama ve unutma. Anahtar kelimeler ekleyin ve silin, reklam metnini optimize edin ve tekliflerinizle ve günlük bütçenizle birlikte oynayın. Ayrıca, açılış sayfanızın kalitesinin Google AdWords kampanyanızın ne kadar etkili olacağına ilişkin güçlü bir değişken olabileceğini unutmayın, bu nedenle reklamlarınızı yapabileceğiniz en alakalı ve dönüşüm dostu sayfaya yönlendirdiğinizden emin olun.

Umarım şimdi çevrimiçi satışlarınızı, markanızı artırmak veya yalnızca biraz daha fazla trafik almak için Google Adwords’i kullanmaya başlayabilirsiniz. İyi şanslar!

Google Adwords Kampanyası Nasıl Çalışır: Yeni Başlayanlar İçin Temel Bilgiler” üzerine 7 düşünce

 • Ekim 3, 2019, 12:57 pm
  Permalink

  Harikasınız adım adım uygulayacağım, video anlatımlarınıda beklerim 🙂

  Cevapla
 • Ekim 13, 2019, 12:25 pm
  Permalink

  Yine harika bir iş çıkarılan bir yazı olmuş tebrik ederim

  Cevapla
 • Ekim 21, 2019, 3:54 pm
  Permalink

  Bir çok makale okudum ama en iyisi bu diyebilirim

  Cevapla
 • Kasım 1, 2019, 6:17 am
  Permalink

  İşte aradığım yazı buydu benim süpersiniz.

  Cevapla
 • Kasım 2, 2019, 1:59 pm
  Permalink

  Harika bir anlatım olmuş

  Cevapla
 • Kasım 24, 2019, 6:16 pm
  Permalink

  Yeni başlayanlar için gerçekten güzel hazırlanmış bir içerik.

  Cevapla
 • Aralık 8, 2019, 11:34 am
  Permalink

  Temel alanda bilgilerinizi paylaşmanızı çok beğeniyorum, firmanızı bir çak alanda duydum ve dile geldi başarılarınızın devamını dilerim firma olarak, umarım bu güzel çizginizi bozmazsınız

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir