Google Görüntülü Reklamcılık ve Facebook Reklam Hangisi Avantajlı

Google görüntülü reklam mı yoksa Facebook reklamlarımı daha iyi sonuçlar veriyor şüphesiz hepiniz bu soruları soruyorsunuz kendinize..

Eğer bir google reklam ajansı ile birlikte çalışmıyorsanız buna cevap bulamayabilirsiniz.

Sizlerde google reklam mı daha fazla kazandırıyor yoksa facebook reklamımı kazandırıyor buna cevap bulmak için bu yazıyı sonuna kadar okuyun ayrıca soru ve görüşlerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

Geo dijital bu konuya 5 ana başlıkta cevap aradı bunlar sıraıyla aşağıda olan şekildedir.

 • Google görüntülü reklam ağı :  Google daha fazla kişiye erişim sağlıyor erişimin görüntülenmesi oldukça üst düzey fakat Facebook daha fazla sayfa görüntülemeye sahip, çünkü insanlar Facebook da daha fazla zaman harcıyor.
 • Google reklam verenler artık dünya üzerinde kabul edildi, Facebook bu alanda güçlendi fakat gerektiği kadar insana ulaşamadı.
 • Tıklama Oranları facebook içinde oldukça düşük bu sayede daha fazla kişiye erişebilirsiniz, facebook size göre teklifler verebilir. Fakat Google daha fazla rapor size sunabiliyor analiz edebiliyor. Facebook da bannerlara tıklamak oldukça zor insanlar hemen tepki vermiyor. Google reklamlarıysa bu alanda rakipsiz insanlar her an tepki verebilir.
 • Facebook reklamları anahtar kelime gibi ürün bazlı çalışmanıza izin vermezken Google bu alanda çalışmaya olanak sağlar.
 • Görüntülü reklam ağı desteklenen reklamlar : Bu alanda facebook metin ve resim olacak oldukça zayıf Google reklamlarına göre..

Bir reklam veren bunları incelediği an facebook ona göre yetersiz kalacaktır.. Kıasaca Facebook Google reklamının yarısı kadar size veri sunmaktadır.

Facebook Reklamları Ne Zaman Gelişir

Değerli okuyucularımız hiçbir şehir ve firma bir günde kurulmadı sayın Mark da bu konuda gelişeceğini belirti. Bunun için zamana ihtiyaç var.

Google Görüntülü Reklamcılık ve Facebook Reklam Hangisi Avantajlı” üzerine bir düşünce

 • Temmuz 28, 2019, 11:31 am
  Permalink

  Tamda aradığım bir yazıydı, bu ikisi arasında yöneticileri ikna etmek çok zor, olaya sizin yazınız gibi bakmamıştım, teşekkür ederim 🙂 GEO

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir