Google, Haziran 2019 Geniş Çekirdekli Algoritma Güncellemesi

Google yeni güncellemesi 3 haziran pazartesi günü yayınladı. Google yapmış olduğu açıklamayı ve ne gibi bir değişiklik olduğuna göz atalım.

Bu yapılan güncellemenin sinyalini daha önce belirtmiş olan Google diğer veri merkezlerini de etkileyeceğini ve yayılacağını bildiriyor.

Google haziran SEO güncellemesi için: Yılda birkaç kez yaptığımız geniş bir temel algoritmadır. Haziran çekirdek güncellemesi olan adlandırıyoruz. Bu konuda endişe etmenize gerek yok daha önceki gibi kalmaya devam edebilirsiniz.

Haziran 2019 Güncellemesine baktığımız zaman 11 Ekim 2018 de olan geniş güncellemeyle alakası olduğunu anlıyoruz. Düzenlenecek herhangi bir durumun söz konusu olmadığını belirtiyor.

Google atmış olduğu tweet adreslerine bakıldığı zaman ise bizler bazen değişiklik yapıyoruz bu geniş çaplı bir değişiklik. Bu konuda sizlere tavsiye veriyoruz. İçerik sahiplerinin panik yapmasına gerek yok yanlışlıkla bir değişiklik yapmayın.

Geo dijital Google reklam ajansının yapmış olduğu araştırmaya ve edindiğimiz bilgilere göre düşük kaliteli içerik hedeflemek gibi bir değişiklik değil aksine alaka düzeyi yüksek sitelerin verimini artırmak olduğuna eriştik.

Eğer spam gibi bir durumdan dolayı sıralamada gerilediyseniz bunun sebebi yapmış olduğunuz spam içerikler ve kalitesiz verilerdir. Eğer Google bu konuda bir değişiklik yaparsa sizlere kısa süre içerisinde bilgi vereceğiz.

Haziran SEO 2019 güncellemesinde temel olarak arama sorgularını anlamak ve geliştirmek, Google botlarının daha sağlıklı sonuçlar vermesini sağlamak.

Penguen Algoritması ve Haziran Çekirdek Algoritması Arasında Olan Fark!

Haziran ayında yapılan güncelleme ile alakalı olarak, Google çekirdek algoritmasının bir parçası olan penguen algoritması olduğunu unutmayınız.

Haziran 2019 çekirdek güncellemesi hakkında penguen güncellemelerin bir parçası olduğunu asla düşünmeyin.

Not : Mart 2019 Gary bu konuda açıklama yaptı ve penguen algoritmasının geliştirilmesi devam ettiğini belirtti.

Penguen algoritmasının cezasından kurtulmak için yapmanız gereken ise olumsuz linkleri temizlemek olduğunu göz ardı etmeyin. Çünkü penguen gecikir ama acımasızdır.

Haziran 2019 Çekirdek Algoritma Güncellemesi İçin Ne Yapmalıyım?

 

Bu konuda sizlere vereceğimiz tavsiyeleri alt kısımda sıralıyoruz.

 • Herhangi bir düzenleme yapmanıza gerek yok
 • Güncellemeler bazen 1 hafta kadar sizleri etkilese de beklemek en doğal yol olduğunu unutmayın.
 • Her Google güncellemesi belirli bir pazarı etkiler.
 • Farklı bir algoritma güncellemesi olmadığı sürece endişe etmenize gerek yok. Bunun için Medic güncellemesi sadece sağlık siteleri etkilediğini dile getiren bir çok kişinin yanıldığını unutmayın. Seo uzmanları bu konuda asla yorum yapamaz, bu konuda SEO strateji uzmanlarımıza danışabilirsiniz.
 • Güncellemeler sadece kalitenizi artırmak için olduğunu unutmayın ve kendinize güvenin.
 • Eğer siteniz sıralamalarda yoksa bunu kendinize sorun ve alakalı olmadığını sizlerde anlayacaksınız.
 • Sitenizde neyin eksik olduğunu bilmiyorsanız uzmanlarımıza danışarak bilgi alabilirsiniz.

Google, Haziran 2019 Geniş Çekirdekli Algoritma Güncellemesi” üzerine 2 düşünce

 • Haziran 10, 2019, 8:46 am
  Permalink

  bir kaç spam site göndereni alt kısma çektiğini gördüm dün itibari ile birlikte, sanırım sizin deidğiniz gibi dokunmamak gerekli.

  Cevapla
 • Haziran 11, 2019, 8:53 am
  Permalink

  Harikasınız şimdiye kadar okuduğum en akıllıca yazı olmuş, kısa ve açıklama için teşekkür ederim.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir