Google Reklam Vermek

Google’a nasıl reklam verilir? Bir çoğunuz bu soruyu defalarca soruyorsunuz? Bundan sonra da Google nasıl reklam verebilirim? İyi bir Google reklamı nasıl oluşturulur? Google youtube reklam verme gibi bir çok soruyu soruyorsunuz ama en önemlisi Google doğru reklam nasıl verilir olmalı!

Eğer sizlerde bu soruları kendinize soruyorsanız yazımızı okumaya devam edin..

Google Reklam Nasıl Verebilirim?

Google reklam vermek nereden başlamalıyım?

 • Kullanıcı dostu bir web siteye sahip olun

Eğer sizlerde bir yerden başlamak istiyorsanız ve bunun için bir Google reklam ajansı ile çalışmıyorsanız yapmanız gereken ilk iş kullanıcı dostu bir web siteye sahip olmaktır.

Kullanıcı dostu bir web siteye sahip olmak gelen ziyaretçinin web sitesinde kalmasını sağlamak, ona uygun öneriler sunmak, merak uyandıracak ve dikkatini çekecek olayları onlara göstermek olacaktır;

Kullanıcı dostu siteden kasıt sadece SEO değil aynı zamanda kategorilerin doğru olmasını sağlamaktır, gelen ziyaretçi aynı sayfada ne aradığını bilmelidir. Buna örnek olarak facebook iyi bir yapıya sahiptir, yani herşey tek sayfada herşey olduğu gibi basit ve karmaşık değil aynı zamanda sade bir yapıya sahiptir. Yani web sitenizin ilk aşamada karmaşık değil sade olması ve kullanıcıyı rahatsız etmeyecek derecede olmalıdır.

 • Rakiplerinizin ve size yakın olanların web sitesini inceleyin

Bu aşamada yapmanız gereken bir diğer yol ise kesinlikle rakiplerinizi incelemek olacaktır. Çünkü Google reklam vermek sadece bütçe değil aynı zamanda ilham almak ve incelemektir. Rakiplerinizi incelemek için onların web site analizlerini ücretli ve ücretsiz araçlarla yapın, en fazla nereden trafik alıyorlar, kimlerle ortaklık kuruyorlar ve onlar için olumsuz olan şikayetleri mutlaka inceleyin!

 • Destek birimizi kurun

Bu aşamada Google’a reklam vermeden önce ayrı bir ekip kurun bu ekip sizler için;

 1. Editör
 2. Veri giriş elemanı
 3. Müşteri danışmanı

Artık birimlerinizin bir çoğu hazır!

Google Reklam Nasıl Verebilirim?

Google reklam vermek

Sıra geldi yazımızın başında da olduğu gibi Google reklam verme konusuna buradan kasıt Google doğru reklam nasıl verilir? cevabını aramaya!

 • Anahtar Kelime:Pazarda sizin ile alakalı anahtar kelimeleri araştırın, burada basit bir bütçe ile ön sıraya çıkmak, değil doğru bir kelime ile müşterinin ilgisini çekmektir.
 • Arama ağ reklamı: Doğru anahtar kelimeleri bir grupta toparlayın ve firmanız için brandig marka reklamınızı girin.
 • Görsel reklam: Yapmış olduğunuz işle alakalı bir kaç görsel belirleyin ve ufak bir bütçe ile en az 30 gün reklamı inceleyin unutmayın bu reklam en az 15 gün içerisinde toparlar kendisini.
 • Alışveriş reklamı: Ürünlerinizle ilgili doğru kelimeleri analiz edin ve alışveriş reklamına onay verin.
 • Google akıllı alışveriş reklamı: İşte bu reklam bir harika çünkü dönüşümü en fazla alacağınız reklam biçimi olduğunu unutmayın, roas değerini ister manuel isterseniz en üst düzey olarak belirleyiniz.
 • Potansiyel müşteri: Burada amaç size yakın veya sizinle etkileşime geçmiş rakibinizle iletişime geçmiş kişileri size yöneltmek.

Tüm bunlar profesyonel bir çalışma neticesinde olmaktadır. Sabır bu işin en güçlü temelidir.

Google reklamı için fiyatlandırma

 1. Bütçe sınırı: Aylık sınırınızı aşmayın
 2. Esnek olun: Size kazandıran reklamlara yatırım yapın
 3. Sonuçlar için ödeme yapın: Dilerseniz sadece sitenizi ziyaret ettiğinde veya arama yaptığında ödeme yapın

Google Reklam Vermek” üzerine bir düşünce

 • Temmuz 23, 2019, 5:52 pm
  Permalink

  Çok güzel bir yazı olmuş bunu videolu şekilde görmek isterim açıkçası.
  Çünkü görsel olarak kafam karışıyor 😊

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir