Google Reklamlarından Müşterinize Ulaşın

Kampanyalarınızı her zaman anlaşma sağlayan müşterilere ulaşmak için hazırlayın

Pazarlamacılar, Kara Cuma ve Siber Pazartesi gününü hazırlanacak önemli alışveriş tatilleri olarak kabul ediyorlar. Ancak alışveriş yapanların yalnızca yüzde 18’inin tatil alışverişlerini bu günlerde birleştirdiğini biliyor muydunuz?

Eğer bir google reklam ajansı ile çalışmıyorsanız bu yazıyı sonuna kadar okuyun.

Tüketiciler yıl boyunca anlaşma arayışı içindeler – yaklaşık yüzde 60’ı çok şey bulmanın alışverişle ilgili en çok zevk aldıkları şey olduğunu söylüyor. Öyleyse, 4 Temmuz’da ABD’de, Fransa’daki Bastille Günü’nde veya dünyanın dört bir yanındaki okula dönüş alışverişinde bulunsanız, mağaza içi promosyonları vurgulamanıza yardımcı olacak yeni araçları inceleyin; teklif verme stratejisi ve bu sezon ve sonrasında piyasadaki tüketicilere ulaşmak.

Mağaza içi satışları yeni Yerel kampanya özellikleriyle hızlandırın

Mağazaya gitmeden önce, yerel alışveriş yapanlar anlaşmaları araştırıyorlar: “yanıma satışta” aramaları 2017’den bu yana yüzde 250 arttı.

İle Yerel kampanyalar , satış çevrimdışı ve ayrıca önemli promosyonlar sırasında işinize yaya trafiği sunmaya yardımcı TV veya baskı gibi diğer kanalları tamamlamak üzere tüm kampanyayı adayabilirsin. Aslında, 10 reklamverenle yapılan son küresel araştırmalarda, Yerel kampanyaların, markaların iş yerlerinden ortalama beş kat daha fazla artımlı reklam-geri dönüşü harcamasına yardımcı olduğunu bulduk.

Yerel kampanyaların daha fazla reklamverene sunabilmesi ve konumlarınızı ve reklamlarınızı nasıl yönettiğinizi iyileştirmesini sağlayacak yeni özelliklere sahibiz. Önümüzdeki birkaç hafta içinde Mağaza ziyaretleri ölçümü yapmasanız bile, aramaları iş yerinize yönlendirmek için Yerel kampanyalarınızı ayarlayabilirsiniz. Aramalar için optimize etmek üzere Yerel kampanyaları genişleterek, daha fazla sayıda reklamveren artık erişebilecek ve mağazalarını Google Arama, Haritalar, YouTube ve daha pek çok alanda benzersiz kılan şeyleri vurgulayabilecek.

Bugünden başlayarak, bir iş yeri alt kümesinin tanıtımını kolaylaştırmak için konum grupları da oluşturabilirsiniz . Örneğin, belirli yerlerde okula özel ürün paketleri satıyorsanız, bütçenizi ve bu teklife mesajlaşmak için konum gruplarını kullanın. Son olarak, varlık performansı raporlama, yaratıcı performans hakkında daha iyi bir fikir sahibi olmanız için ortaya çıkmaya başladı. Hangi tür mesajlaşma ve varlık türlerinin en iyi sonucu verdiğini görün ve bu öğrenmeleri mevcut ve gelecekteki reklamlarınızı geliştirmek için kullanın.

Mağaza içi satışları yeni Yerel kampanya özellikleriyle hızlandırın

Latin Amerika’nın önde gelen mağazalarından biri olan Sanborns, önemli promosyonlar sırasında sonuçları yönlendirmek için Yerel kampanyaları kullanan bir markadır.

İşimizi büyütmemize yardımcı olmak için Google’ın yeni teknolojisiyle birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz. Meksika’daki Babalar Günü ve Mayıs sonunda koştuğumuz büyük bir satış için, mağaza içi tekliflerimizi daha belirgin hale getirmek için Yerel kampanyaları kullandık. Müşterilerle doğru zamanda nasıl karşılaşabileceğimizi görmek şaşırtıcı ve bu yıl boyunca yapılan promosyonlar sırasında mağaza ziyaretlerinde 10 kat artış sağlamamıza yardımcı oldu. 

– Grupo Sanborns’un pazarlama ekibi

Mağaza içi promosyonlarınızı yerel envanter reklamlarında öne ve merkeze yerleştirin

Ayrıca, perakendecilerin Alışveriş reklamları yoluyla belirli ürünler için mağaza içi promosyonları vurgulamasını da kolaylaştırıyoruz. Bugün, perakendeciler, yerel envanter reklamlarını kullanarak küresel olarak 2 milyardan fazla teklifi fiziksel mağaza konumlarına bağladılar . Şimdi, yerel envanter reklamlarınıza bir promosyon ekleyebilirsiniz. Stoklarınızdaki envanter için “% 20 indirim” veya “bir tane ücretsiz satın alın” gibi mağaza içi teklifleri görün ve yakınlardaki anlaşma avcılarını fiziksel konumlarınıza götürün.

Mağaza içi promosyonlarınızı yerel envanter reklamlarında öne ve merkeze yerleştirin

Bunu ABD ve Avustralya’da yayınlıyoruz, yakında daha fazla ülke geliyor. Katılmak isteyen bir perakendeciyseniz, burada beyaz listeye katılmayı isteyin .

Mevsimlik satışlarda faktoring yaparak google akıllı alışveriş performansını artırın

Smart Bidding, yatırım getirinizi artırmak için tekliflerinizi her açık artırmada otomatik olarak optimize eder. Ve bunun mevsimsellikte bir sinyal olarak etkili olmasına rağmen, dönüşüm oranlarındaki değişiklikleri önceden önceden tahmin edebileceğiniz zaman, büyük bir satış sırasında olduğu gibi, işletmeniz için önemli anlar olduğunu biliyoruz. Bu durumlar için, mevsimsellik ayarlamaları yaptık.

Diyelim ki insanlar yaz aşçılarına hazırlanırken ızgaralar için terfi yapıyorsunuz. Geçmiş promosyonlara dayanarak, satışınız sırasında dönüşüm oranlarında yüzde 50’lik bir artış görmeyi öngörürsünüz. Smart Bidding’in bu dönüşüm oranının artmasını beklediğini ve hazırlayacağını bilmesini sağlamak ve sistemlerimizin performansı daha hızlı artırmasına yardımcı olmak için mevsimsellik ayarlamalarını kullanın.

Ürünleriniz için pazardaki müşterilere ulaşın

Arama için pazar içi kitleler , reklamverenlerin, satın almaları gereken ürünleri veya hizmetleri aktif olarak düşünen nitelikli müşterilere ulaşarak daha fazla dönüşüm elde etmelerine yardımcı olur. Bunlar, yakın zamanda satın alma niyetinde olduklarını gösteren toplu ve anonimleştirilmiş tüketici gruplarıdır. Bu, insanlar ne alacaklarına dair son kararlarını verirken işinize zorlayıcı teklifler veya fırsatlar konusunda göze çarpmaları için harika bir fırsat sunar.

Kısa bir süre önce, güzellik, spor, eğitim ve emlak gibi popüler kategoriler arasında pazar içi segmentler açtık. Bu, mevsimsel satışlarınız için tam zamanında, perakende satış için otuzun üzerinde yeni kategoriyi içerir.

Hangi mevsimde dünyanın dört bir yanına gidiyor olursanız olun, bu yeni ürünlerin sizi başarıya hazırladığını umarız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir