Hukuk Bürosu SEO Stratejisi Kılavuzu

Hukuk firmanız için etkili bir SEO stratejisine sahip olmak sadece sizi rekabetçi tutmakla kalmayacak, aynı zamanda daha potansiyel müşterilere de erişmenizi sağlayacaktır. Avukatlar için SEO İpuçlarımızı ve gelişmiş SEO yöntemlerini zaten incelediyseniz , eksik bulmacayı SEO bulmacasına burada bir araya getirdik.

SEO’yu anlama

“istanbul’da Ceza Savunma Avukatı” nı aradığınızda Google’ın ön sayfasında neden belirli web sitelerinin göründüğünü hiç merak ettiniz mi?

Bu SEO ile mümkün.

SEO veya Arama Motoru Optimizasyonu, arama sonuçlarındaki görünürlüğünüzü artırıyor. Arama sıralamalarınızı iyileştirmek için backlink oluşturma, web sitesi yükleme süresini azaltma ve daha fazlası gibi birçok farklı yol vardır.

Web siteniz şu anda Google’ın bu makaledeki fikirlerden yalnızca birkaçını uygulayan arama sonuçlarının 27. sayfasında bulunuyorsa, arama sıralamalarınızda önemli bir artış görebilirsiniz.

Unutmayın, web sitenizin üst sayfalarda sıralanması, aynı pozisyon için rekabet eden başka hukuk firmaları olduğundan tutarlı bir çaba gerektirir. Ancak, hukuk firmanız için bir SEO stratejisi uygulayarak arama motorlarından ücretsiz trafik alma avantajından yararlanabilirsiniz.

SEO Stratejisi # 1: Arama Kelimelerinizi Tanıyın

Arama motorlarında web sitesi sıralamanızı geliştirmek için ilk adım, insanların Google, Yahoo, Bing ve diğer arama motorlarında kullandıkları kelimeleri anlamaktır.

Bir Google Tüketici Anketi’nde, insanların% 96’sının yasal tavsiye bulmak için arama motorlarını kullandığı bulundu . Onlar da bunların% 74 bir avukatın web sitesine gitmek ve ortaya kondu eylemde .

Bu, arama kelimelerinizi son derece önemli hale getirir, böylece hukuk firmanız, yasal hizmetlerinizi arayan kişiler tarafından keşfedilir.

Anahtar Kelimelerinizi Bulma

Arama motorlarında kullanılan anahtar kelimeleri bulmak için kullanabileceğiniz birkaç ücretsiz ve basit araç vardır.

Araç # 1: Google Anahtar Kelime Planlayıcı

Google’ın Anahtar Kelime Planlayıcı , insanların hukuk firmanızla ilgili tüm anahtar kelimelerini bulmanıza olanak tanır. Bu araçtan alacağınız bilgiler, anahtar kelimeler, reklam grubu fikirleri, geçmiş istatistikleri, rekabet, anahtar kelime, trendler, teklif verme ve çok daha fazlasını içerir.

Google’ın Anahtar Kelime Planlayıcı’yı kullanmak için bir AdWords hesabınızın olması gerekir. Endişelenmeyin, ücretsiz anahtar kelime planlayıcılarını kullanmak için kredi kartınızı eklemeniz veya herhangi bir reklam satın almanız gerekmez.

Google Anahtar Kelime Planlayıcı’yı bilmiyorsanız, başlamak için aşağıdaki adımları izleyin.

1. Adım: Oturum açtıktan veya kaydolduktan sonra AdWords kontrol paneline ulaşırsınız.

AdWords kontrol paneli

2. Adım: Sağ üst köşedeki araç simgesini tıklayın.

adwords araçlar

3. Adım: “Anahtar Kelime Planlayıcı” yı seçin.

adwords kelime planlayıcı

4. Adım: Arama terimlerinizi girin.

Arama terimler

Misal:

Örneğimiz için “Boşanma Avukatı İstanbul” u kullanalım.

Web sayfalarınız ve blog içeriğinizin anahtar kelimelerini bir araya getirmek için bu sonuçları kullanabilirsiniz.

Hukuk firmanızın anahtar kelime araştırmasının etkinliğini ve doğruluğunu artırmak için, konumu ve tarihi ayarladığınızdan emin olun.

Konumu Ayarlama

Hukuk firması SEO stratejisi bölgenizden daha fazla müşteri çekmek olabilir. Bunu yapmak için, şehir veya ilçenizde kullanılan tüm anahtar kelimeleri bulmak için konum ayarlarını kullanabilirsiniz.

İstediğiniz kadar spesifik veya genel olmak için konum aramayı kullanın.

Tarihin Ayarlanması

Yılın belirli zamanlarında daha yüksek oranlar veya kazalar olsaydı ne olurdu? Yoksa bir vergi avukatısınız ve yılın belirli zamanlarında vaka yükleri artma eğilimindedir?

Tarih ayarlarını yaparsanız, belirli mevsimlerde kullanılan anahtar kelimeleri, son aramaları veya yıl boyunca kullanılan anahtar kelimelere genel bir bakışı görebilirsiniz.

Google’ın Anahtar Kelime PlanlayıcıGoogle AdWords PPC’nizi oluşturmak için bir rehber olarak tasarlanmış olsa da , hukuk firmanızın SEO’su için anahtar kelimeleri planlama istatistiklerinden yararlanabilirsiniz.

Araç # 2: Keyword.io

Keyword.io , longtail ve diğer alakalı anahtar kelimeleri bulmanızı sağlar. Longtail anahtar kelimeleri, daha küçük bir demografiyi hedeflemek için kullanılabilecek daha ayrıntılı ifadelerdir (3 kelimeye kadar).

Tüm çabanızı popüler ve rekabetçi arama terimlerine odaklamak yerine, rakiplerinizin görmezden gelebilecek potansiyel müşterileri bulmak için uzun kuyruklu anahtar kelimeler kullanılabilir.

Keyword.io ile Google, Bing, Yandex ve Yahoo dahil olmak üzere herhangi bir arama motoru için stratejik bir anahtar kelime listesi oluşturabilirsiniz

Bir PPC Kampanyası, SEO veya makale yazımı için anahtar kelimeleri araştırmak üzere Keyword.io’yu kullanabilirsiniz (bunun hakkında daha fazla bilgi).

Misal:

Aynı arama terimini daha önce “İstanbul’da Boşanma california” olarak kullanalım:

kelime planlayıcı adwords aracı

Keyword.io ile, anahtar kelimenin arama motorlarında nasıl kullanıldığına dair varyasyonları görebilirsiniz.

Bu sonuçları Google’ın Anahtar Kelime Planlayıcı ile birleştirerek, hukuk firmanızın SEO stratejisi için kullanmak üzere güçlü bir anahtar kelime seti oluşturabilirsiniz.

SEO Stratejisi # 2: Kaliteli İçerik Yazma ve Yayınlama

Hukuk firmanızın web sitesinin amacı, potansiyel müşterileri cezbetmektir. Bunu başarmak için kaliteli içerik yazmalı ve yayınlamalısınız.

Etkili SEO İçerik Stratejisine doğru size rehberlik edecek birkaç basit strateji:

 1. Yalnızca etkileyici ve kaliteli içerik yayınlayın. Yayınladığınız şeyin onu okuyan insanlar için hem benzersiz hem de kullanışlı olduğundan emin olmak istersiniz. Kendinize bunu sorun , içeriğiniz okuyuculara ne değer veriyor?
 2. Anahtar kelimeler kullanın. Artık alakalı ve mevcut anahtar kelimeleri nasıl arayacağınızı biliyorsunuz, böylece bunları içeriğinize yerleştirin. Yayınladığınız her içerik parçası için farklı anahtar kelimeler kullanın. Bu, yalnızca erişiminizi genişletmekle kalmaz, aynı zamanda Google ve diğer arama motorlarıyla SEO sorunlarını önler.
 3. Sosyal medyada paylaşın. Yakında SEO’nuzu geliştirmek için popülerliğin ne kadar önemli olduğunu öğreneceksiniz. Yayınlarınızı yayınlandıktan sonra paylaşarak başlayın ve başkalarını da paylaşmaya teşvik edin.
 4. İçeriğinizi güncel tutun. Hukuk büronuzun blogunda yeni içerik yazarken ve yayınlarken, bu içeriği güncel ve güncel tutun. Güncel olayları araştırmak için birkaç dakikanızı ayırın ve bugünün trendleriyle ilgili bir şeyler yazmaya çalışın.
 5. Geri bağlantılar edinin. SEO Stratejisi # 3’te bununla ilgili her şeyi öğreneceksiniz.
 6. Sık yayınlayın. Sadece bir veya iki makale yayınlamayın ve bunun yeterli olduğunu düşünmeyin. Arama motorlarına sitenizin canlı olduğunu ve içeriğinizin önemli olduğunu hatırlatmak için sık sık yayınlamanız gerekir.

Hukuk firmanızın SEO içerik stratejisine başlamak için, içeriği keşif ve dönüşüm için optimize etmek istiyorsunuz. Bu, bulduğunuz anahtar kelimeleri kullanmak ve web sitesi ziyaretçilerini yeni müşterilere dönüştürecek şekilde yazmak anlamına gelir.

Ayrıca, Google’da kullanılan arama kelimelerinin amacını da anlıyorsunuz. Birisi “Boşanma Avukatı Ücretleri” ararsa, muhtemelen en iyi fiyatlar için alışveriş yaparlar. Bu kişi web sitenizi seçerse, hangisinin daha çekici olacağını düşünüyorsunuz?

Örnek İçerik # 1:

Boşanma avukat ücretlerimiz saatte 100 TL ‘dan başlıyor. Danışma için bugün bize ulaşın.

Örnek İçerik # 2:

Şehirdeki en düşük boşanma avukat ücretlerinden bazılarını sunuyoruz. Başlamak için ücretsiz danışma için bizimle iletişime geçin.

Anahtar kelime amacının başka bir örneği, “Eşim boşanmak istiyor” diyen biri olabilir. Burada amaç, duygusal ve yasal olarak boşanmalarını halletmelerine yardımcı olacak bilgilerdir. Bu durumda, hizmetinizi satmak istemeyebilirsiniz, bunun yerine yararlı tavsiyelerle sıcak bir arkadaş olarak karşılaşın.

Bunu unutmayın: Hukuk büronuzun web sitesi için içerik yazarken, kitlenizi daima ilk sıraya koymalısınız. Google’ın ve diğer arama motorlarının sürekli değişen algoritmalarını karşılamak için yazmak olumsuz bir SEO’ya yol açabilir. Bunun yerine, sizden gelen ve mevcut ve potansiyel müşterilerinizle rezonansa giren kaliteli içerik sağlamaya odaklanın.

Longtail Anahtar Kelimelerini Uygulama

Önceden longtail anahtar kelimeler listesine bir göz atalım:

hukuk seo

Oluşturduğunuz içerik türünü şekillendirmek için kullanılabilecek birkaç anahtar kelime öbeği bulunduğunu fark edeceksiniz. Alternatif olarak, fikirleriniz tükenirse, aşağıdakiler gibi makaleler yazmak için bu longtail anahtar kelime listesini kullanabilirsiniz:

 • Avukat Olmadan İstanbul’da Boşanmak İçin 7 Neden
 • İstanbul’da Düşük Maliyetli Boşanma Avukatı | YourLawFirm.com
 • 3 Avukat Olmadan Boşanma Davası İçin Basit Adımlar

Kaliteli İçerik Oluşturma

Bir avukat olarak düşünceleriniz ve deneyimleriniz hakkında konuşan bir blogunuz olabilir veya stratejik bir plan ve belirli bir hedefle içerik oluşturabilirsiniz.

Yine, hukuk firmanızla ilgili araştırdığınız anahtar kelimeler listesini kullanarak, potansiyel müşterilerinizin ihtiyaçları ile ilgili içeriği yayınlamak ve paylaşmak için uzun vadeli bir strateji oluşturabilirsiniz.

Örneğin, yaz sezonunda, içme ve sürüşün sonuçları ve sonuçları hakkında bir dizi yazmak isteyebilirsiniz. Ya da İstanbulda boşanma avukatıysanız, boşanma oranlarını ve boşanmayı düşünüyorlarsa alınacak önlemleri yazabilirsiniz.

Hukuk Bürosu SEO Stratejisi Kılavuzu” üzerine bir düşünce

 • Ocak 24, 2020, 4:00 pm
  Permalink

  Muhteşem bir konu gerçekten elinize sağlık. Hukuk bürosunda çalışıyorum ve yazınıza denk geldim adım adım uygulayarak her yolu deneyeceğim

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir