Instagram’dan İstenmeyen Resimleri Kaldırma

İnstagramda İstenmeyen Resimleri Kaldırma Instagram, insanların fotoğraf göndermesine ve bunları arkadaşlarıyla, hayranlarıyla ve aileleriyle paylaşmasına olanak tanır. Bu bağlantı risklerle birlikte gelir. Özel ve kişisel görüntüler kötüye kullanılabilir ve platformda zorbalar veya suçlular tarafından paylaşılabilir. Ya bu sana olursa? onun hakkında ne yaparsın? Dünyanın en büyük görüntü platformundan resimleri kaldırmanın en iyi yolları şunlardır:

1. Posterden Kaldırmasını İsteyin

Bu açık görünebilir, ancak çoğu durumda, bir Instagram hesabı sizin beğenmediğiniz resimlerinizi yayınlarsa, onlardan kaldırmalarını isteyebilirsiniz. Sadece resminizi yayınlayan hesabın profilini ziyaret edin, kibarca onlardan onu kaldırmalarını isteyin ve söz konusu fotoğrafa bağlantı verin.

Poster, içinde bulunduğunuz bir grup fotoğrafı yüklediyse ve makul bir kişiyse, muhtemelen onu kaldıracaklardır. En azından umarım yüzünüzü bulanıklaştırmayı ve resmi yeniden yüklemeyi teklif etmelidirler.

Elbette, bu yalnızca söz konusu hesap sizi almaya çalışan biri değilse işe yarar. Eğer durum buysa, daha ciddi eylemler gerekli hale gelir.

2. Gönderiyi Belgeleyin ve Rapor Edin

Gönderiyi Belgeleyin ve Rapor Edin

Mesajınıza olumlu bir yanıt alamazsanız veya posterin işbirliği yapmayacağını kesin olarak biliyorsanız, o zaman ciddileşme zamanı. İlk olarak, gönderiyi belgelemelisiniz. Rahatsız edici gönderinin ekran görüntüsünü hemen alın . Bu, kişinin gönderiyi kaldırması ve yasal yollara başvurmak istemeniz durumunda size yanlış yaptığınızı kanıtlayacaktır.

Yapmak isteyeceğiniz bir sonraki şey, gönderinin kendisini ve hatta hesabı Instagram’a bildirmektir. Bazı sosyal medya platformlarından farklı olarak Instagram’ın, doğrudan uygulamada başkaları tarafından yayınlanan kendi fotoğraflarınızı kaldırma seçeneği yoktur. Bunun yerine, hesabı ve gönderdikleri içeriği bildirmek için bu formu kullanmalısınız .

Profiliniz yoksa bunun yerine bu formu kullanmanız gerekir.

3.Yetkililerle İletişime Geçin

Yetkililerle İletişime Geçin

Bu adım yalnızca aşırı durumlar için ayrılmalıdır. Sevmediğiniz fotoğrafları basitçe göndermek için, polis sizi bir öncelik haline getirmeyecek. Bununla birlikte, mahrem fotoğraflar, şantaj veya kişisel bilgilerin paylaşılması gibi aşırı durumlarda, yetkililer Instagram ile kendileri iletişime geçtikten hemen sonraki adımınız olmalıdır.

Yerel yetkililere e-posta veya telefon edin. Son adımda aldığınız ekran görüntüsünü ve olabildiğince fazla bilgiyi eklediğinizden emin olun. Bulunduğunuz yere bağlı olarak, siber suç ve tacizle ilgilenen belirli kolluk kuvvetleri olabilir.

Tüm bu yöntemler başarısız olursa bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir