İstenmeyen Videoları YouTube’dan Kaldırma

YouTube, milyonlarca kullanıcıya bir video platformu sağladı. Herkes hemen hemen her şeyi yükleyebileceğinden, bu durum kullanıcıları kötüye kullanıma ve kişisel bilgilerin paylaşımına açık hale getirir.

Kişisel bilgilerinizin paylaşımının kurbanı olursanız ne yaparsınız? Rahatsız edici videoların YouTube’dan kaldırılmasını sağlamanın en iyi yolları aşağıdadır.

YouTube, kullanıcılara doğrudan iletişim sunmaz, ancak genellikle onlarla iletişim kurmanın yollarını kanal sayfalarında bulabilirsiniz.

YouTube, kullanıcılarla doğrudan iletişim kurmanın bir yolunu sağlamaz. Bunun yerine, videonun altındaki kanal adına tıklayın. Kullanıcıların kanalında, genellikle sosyal medya bağlantılarını başlıkta veya ‘hakkında’ bölümünde bir e-posta adresi bulabilirsiniz.

Bu bilgilerin dahil edilmesi her kullanıcı için iteğine bağlıdır.

YouTube’un yerleşik raporlama özelliği, kullanıcıları ve şirketleri kötü aktörlerden korumak için tasarlanmıştır

YouTube, kullanıcıların haklarını ihlal eden videolardan kurtulmalarına yardımcı olacak yerleşik bir rapor özelliğine sahiptir. Videonun altındaki üç noktalı simgeyi tıklayın, ardından “bildir” i seçin. Ardından, ‘haklarımı ihlal ediyor’ seçeneğini seçin ve açılır menüden ‘gizliliğimi ihlal ediyor’ seçeneğini seçin.

Aşırı taciz veya taciz vakalarında, yerel yetkililer bir sonraki irtibat noktanız olmalıdır. İstismarcının delilleri kaldırmaya çalışması durumunda videoları belgeleyin, ardından yerel polis gücünüzün iletişim bilgilerini bulun. Bulunduğunuz yere bağlı olarak, yerel yetkililerinizin çevrimiçi taciz ve istismar konusunda uzmanlaşmış belirli bir şubesi veya departmanı olabilir.

Her şey başarısız olursa, bizimle iletişime geçin 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir