Organik, Ücretli ve İçeriği Entegre Etmenin 9 Püf Noktası

Google da başarılı olmak için organik içeriklerinizi ve ücretli içeriklerinizi mutlaka entegre etmeniz gerekiyor. Birçok firma bu konuda zorlandığını biliyoruz, bununla ilgili olarak yüksek tartışmaların olduğu 2019 yılında en önemli kısım çapraz bir çalışma şeklidir. Burada sizlerin bu durumunu düzenleyecek olan ise dijital pazarlama alanında olan çalışmalardan geçiyor. Eğer bir Google reklam ajansı ile çalışmıyorsanız bu konuda zorlanabilirsiniz. İşte bu yazıda sizlere bu entegre olayını sizlere 9 farklı başlıkta anlatıyor olacağız.

 1. Değişikleri 1 kerede yapın

Bu konuda kararlı olmanız gerekiyor, değişiklikleri bir kerede yapın ve bunun için kararlı olun burada dikkat edeceğiniz nokta zamana yaymanız olacaktır.

 1. Yeni ürünlerinizi izleyin

Burada gelecek istek ve sorgulara bakılarak bu sürecin gözlenmesini isteyiniz. Bu konuda sizlerin için minimum 15 günlük bir zaman beklide yeterli olacaktır, bazı zamanlar bu süre uzayabilir.

 1. Tavsiyeleri dinleyin ve bunun için rapor isteyin

Bu konuda bir çok firma bu konuya kapalı olduğunu biliyoruz, bu konuda çalışanlarınızdan rapor isteyin.

Bunun için e-ticaret firmaları müşterilerinin istekleri doğrultusunda birtakım değişiklikler isteyebiliyor, bu doğru bir yaklaşım olduğunu asla unutmayın!

 1. Çapraz rapor istemi

Bunun için oldukça bir zamanınız var yapması da oldukça basit çalışanlarınızın empati yapmasını isteyin hatta onlar için rapor isteyin, böylelikle farklı fikirler yukarıda sayılanlarla eş değer olacaktır, bu sürecin sonunda ekip anlayışının ve çalışmasının daha iyi ilerlediğini göreceksiniz.

 1. Kabiliyetleri arttırın

Bu konuda ekipten yine aynı şekilde insanların neler söylediğini hangi yollardan geçtiğini anlatın, böylelikle ilerlemenin ve çalışmanın sonucuna yakın olarak, onların yeteneklerini onlara sunun ve bunun için örneklere yer verin.

 1. Kazancınızı Açıklayın

Tüm bu çalışmaların yukarıda yapılanların bir geri dönüşü olacak bunun için bu değişiklik konusunda ekipten asla saklamayın ve onlarla bu bilgiyi ve kazancı paylaşın. Çalışmalarınız organik içerik ve ücretli içerik kazancı olarak pazarlamanız daha doğru olacaktır.

 1. Derinlemesine bir toplantı düzenleyin tüm ekibin ötesinde düşünün

Toplantılar her zaman önemlidir. Bir yuvarlak masa toplantısı düzenlemek oldukça akıllıca fakat bunu basit bir toplantı olarak düşünmeyin özelikle coğrafi olarak bir analiz yapın, Bt yöneticileri, sosyal medya çalışanları, Adwords ekibi, içerik pazarlamacıları hepsi aynı masada olmasını sağlayın, böylelikle bir çok fikir ve çalışma ortaya çıkacağı gibi geniş bir pazarda neler yaptığını ve neler için düzenleme yapacağınızı göreceksiniz. Bu harika bir çalışma süreci olacaktır.

 1. Bir yemek organizasyonu düzenleyin

Evet bu çalışma bir yuvarlak masa toplantısına benzer olsa da farklı grupların bir araya gelmesi, sizin ve firma için oldukça önemli ve onların bir arada kalması ve iletişim sağlaması son derece özel olacaktır. Bu sayede bazı kötü sürprizlerin de önüne geçmiş olacaksınız.

 1. Başarı geçte olsa en hızlı yolu buldunuz

Artık tüm süreçleri yönetir hale geldiniz, onlar için bir çok yolu geçtiniz, stresli günlerin geride kaldığını gördüğünüz den artık eminsiniz, Bu sadece sizin değil aynı zamanda ekibin başarısı olacaktır, unutmayın ekip olmak zorlu bir sezondur, her an değişiklik gösterse de ekip olarak başarı sağlamak tüm rakiplerinizi geride bırakmaktır.

Neler yaptık

Organik içerik ve ücretli içeriklerin farklarını

Entegre etmek için hangi yollardan geçtiğinizi

Coğrafi başarı sıralamanızı

Adwords reklamlarınızda olan başarıları ve başarısız sorguları

Müşterilerinizin daha mutlu olduğunu

Firmanızda çalışan herkesin artık sorumluluklarını daha iyi bildiğini

Sürekli araştırma yapılmasına katkı sağladığınız için donanın olarak daha başarılı sonuçlar aldığınızı

Kazancınızın minimum 1 kat daha artığını gördünüz!

Bu yazı ile ilgili olarak fikirlerinizi bizimle paylaşmak için yorum olarak belirtebilirsiniz.

Organik, Ücretli ve İçeriği Entegre Etmenin 9 Püf Noktası” üzerine bir düşünce

 • Temmuz 29, 2019, 3:46 pm
  Permalink

  Muhteşem bir konu olmuş. Bu planlama da aynısı bende mevcut ama eksikti bu konu ile eksikleri göreceğime eminim. Teşekküler geo

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir