E-Mail info@geodijital.com

Adres İstanbul/Türkiye

İletişim Numarası 0532 691 58 21

Sosyal Medya

Reddit Türkiye de Yanlış Kullanılıyor SEO için nasıl kullanılmalı

Reddit Türkiye

Birçok SEO uzmanı tarafından reddit türkiye de en yanlış kullanılan sosyal medya sitesi olduğunu bildiriyor!

Bir çok kişiye ilk başlarda çok karışık geldiğini biliyoruz, bu yüzden üye olduktan sonra çıkışı da  aynı derecede çok hızlı olabiliyor Türkiye de!

Reddit üzerinde anahtar kelime araştırması yapmak ve popülerliğini ölçmek son derece önemlidir, Bir çok SEO uzmanı bu konuda reddit sitesi için günlerini harcıyor.

Bu yazıda reddit için bir çalışma yapacağız ve anahtar kelime nasıl hazırlanır, onu öğreneceksiniz, aynı zamanda reddit nasıl kullanılmalı buna da yer vereceğimizden emin olabilirsiniz.

Reddit de insanlar neler buluyor?

 

Öncelikle üye olduktan sonra ilk yapılan ana sayfa akışına bakmak olduğunu biliyoruz burada farklı yönlendirmeler var ve gereksiz vakit geçirebilirler ve çok fazla alakasız olayları da buluyorsunuz.

Burada bir arama yapmak istiyorsanız sizin için önemli olanları doğru şekilde aramalısınız örneğin e-ticaret için https://www.reddit.com/r/ecommerce seo için ise https://www.reddit.com/r/seo kullanabilirsiniz.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı reddit-turkiye-adwords.png

Alt kısımda olan resme dikkatlice bakın burada sizlerde görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bizlerin ilk yazısı sitemizi ve ekibimizi kısa bir şekilde tanıtmak oldu, bunun ilk sebebini biraz sonra açıklayacağım.

Reddit içinde nasıl özgün makale yazabilirim!

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı reddit-yazi-yazma-alani.png

Aslında senin tam aradığının bu olduğunu biliyorum merak etme oldukça basit. Öncelikle arama kısmına şimdi ilgilendiğin bir alanı yaz açılan sayfada insanların neler konuştuğuna bir bak, hangi soruları soruyor ve cevap arıyorlar, incele sabırla hepsini oku!

Eğer bu alanda popüler bir alanda yazmak istiyorsanız! Yapmanız gereken ilk iş! Soru sormak olabilir, ilginç sorular cevap almanıza yardımcı olacaktır, Aynı zamanda bir resim ile bunu nasıl yapabilirim! İşte bunlar genel olarak ipucudur bu iki kısımda yerine göre farklı başarılar elde ediyor, ama yer ve kültür önemlidir.

Reddit için Kullanıcıya odaklan ve trafik kazan!

Burada iki resimden ziyade tek bir resim ve tek bir resimsiz fikir sunun! Örneğin bir süt resmi ve ikinci paylaşımda bir soru soralım sorumuz, sizce beyaz eşya markam için nasıl adwords reklamı çıkmalıyım? Bu ikisi içinde çok fazla yorum gelebilir, örneğin süt için benzersiz bir çok tarif size verirler fakat adwords için inanılmaz bir beyin fırtınası oluşturabilirsiniz!

Kalıp oluştur ve Zaman karşı eğilim göster

Bubu yapmak için zamana ihtiyacın var, örneğin makaleleri okuyarak veya popüler içerikleri kendinizle alakalı SEO uyumlu içerikler ve başlıklar oluşturabilir, aynı zamanda kitleniz için ilginç fikirler sunabilirsiniz, düşünün sosyal medya paylaşımlarınız dahi bundan etkilenecektir.

Sıralamada Yükseleceksiniz!

Bir çok kişi reddit SEO ya etki eder mi? sorusunu soruyor cevap evet! Uzmanlar sizi fark edecek bunu fark ettiği an sıralamanızda bu alanda yükselecektir. İnanın bana bu bu şekilde ilerliyor, yeter ki sabırlı olunuz.

Ünlüler de Reddit Kullanıyor!

Reddit türkiye de fazla popüler olmasa da bir çok ünlü insanın bu alanda duyuru yaptıklarını bilmeniz gerekiyor, sorular soranlar dahi var! Neden mi gerçekten çok iyi sıralamalar ile ilerliyorlar. Kendiniz den bahsedin, firmanız dan bahsedin. Sizlere sorulan sorulara cevap verin.

Reddit kullanmanın sonucu!

Yukarıda ilk içeriğimiz ekibimiz den bahsetmek olduğunu söyledik, neden  çünkü bizi birilerinin fark edeceğini biliyoruz bu yüzden ilk olarak kendimizden bahsettik. Şimdi sıra sizde lütfen reddit kullanmıyorsanız hemen açın. Uzmanların görüşlerini öğrenin, SEOuyumlu içerikleri nasıl yazmanız gerektiğini öğrenin başarı için acele edin. Birileri siz bu yazıyı okurken çalışmaya başladı bile!

En Son Eklenen Haberler


99+ Dofollow Kaliteli Backlink Siteleri 2019

99+ Dofollow Kaliteli Backlink Siteleri 2019

Her web uzmanı veya e ticaret sitesine sahip olan kişi […]

Adwords Doğru Eşleşme Türü Nasıl Seçilir

Adwords Doğru Eşleşme Türü Nasıl Seçilir

Adwords Doğru Eşleşme Türü Seçme, bir adwords yöneticisinin belkide ilk aşamada karşılaştığı bu sorunu örneklerle anlatacağız, böylelikle hangi eşleşme türünü seçmeniz gerektiğini, anlamış olacaksınız.

Adwords konusunda küçük işletmeler bütçe düşürdü

Adwords konusunda küçük işletmeler bütçe düşürdü

2019 yılının son aylarına bakıldığı zaman 2019 yılı için küçük […]

Adwords reklamları Yılbaşı için hazır 2020

Adwords reklamları Yılbaşı için hazır 2020

Belirli işletmeler için yılbaşı indirimleri şimdiden başladı ufak bütçelerle ve […]