Reklam ajansları

Bir çok konuda danışmanlıklara ihtiyaç duyan firmalar farklı gün ve zamanlarda reklam ajanslarına ihtiyaç duymaktadır. Peki bir ajans hangi kritere göre tercih edilmelidir?

Reklam Ajanlarının Tercih Edilme Sebepleri Nelerdir?

Bu kısmı örnek vererek açıklayacağınız, örneğin bir youtube kanalınız var veya farklı bir sosyal medya alanında yükselmek ve popüler olmak isyorsunuz, konuşma yeteneğiniz var fakat yazma ve video çekme yeteneğiniz yok, bu alanda sizlere dijital bir medya ajansına ihtiyaç duyduğunuz anlamı taşımaktadır.
Bu kısımda dikkat edeceğiniz nokta ise ajansı seçmeden önce ajansın çalıştığı fenomenleri takip etmeli ve izlemelisiniz bu alanda sizlere fikirleri olacak farklı ajanslardan mutlaka bilgi alınız. Bu sayede sosyal medya alanında fenomen olmanın ilk yolunu aşmış olacaksınız.
İnstagram fenomeni : Ajanslara bağlı olarak veya tek başınıza paneller kullanarak beğeni ve izleme sayınızı artırarak dikkat çekeceğiniz alanda etiketler kullanarak elde edebilirsiniz.
Youtube Fenomeni : Ajanlarla çalışarak metin yazarının yazmış olduğu gündeme veya farklı olaylara değinerek elde etmiş olduğunuz başarıdır, sabırlı olmalısınız rekabeti oldukça fazladır.

Reklam Ajansı

Bir web siteniz var ve müşterilerinize ulaşmakta zorluk çekiyorsanız sizlerin en fazla ihtiyaç duyduğu firma google reklam ajansı olarak bilinmektedir. Bu alanda bir çok firmanın olduğunu unutmayınız. Eğer bir ajansa ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız dikkat edeceğiniz kısım alt kısımda belirtiyoruz.
  • Sektör bilgisi
  • Deneyim
  • Kadro
  • Strateji
  • Çalışma süresi
  • Firmanız ile ilgili görüşleri

Yukarıda belirtmiş olduğumuz başlıklar genel olarak en fazla dikkat edeceğiniz kısımlar olarak bilinmektedir.

Reklam vermeden önce bir kez daha düşünün. Çalışmış olduğunuz ajan deneyimlerini yorum olarak yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir