Sosyal medya hesapları

Size göre en popüler sosyal medya siteleri hangileri? Sosyal medya siteleri küçük ve büyük işletmeler için firmalarını tanıtmak için çok önemli. Ayrıca ulaşmaya çalıştığınız kitle için doğru sosyal medya ağlarını’da bulmak ise çok daha önemli.

Örneğin ; Bir çok sosyal medya sitesi katılımcıların ilgilerinin farklı olmasından veya bir takım kişilerin olmasından dolayı ya tercih ediliyor yada tam tersi durum oluyor.

Bir çok sosyal medya sitesi bulmak oldukça kolay ve bunların kullanımı ise kullanıcı kolaylığı açısından diğer tüm sitelere göre daha basit hale gelmiştir. Dünyanın en kolay sosyal medya siteleri en fazla kullanıcıya sahip olan sosyal ağlarıdır işte sizler için hazırladığımız sosyal medya siteleri.

Eğer bir google adwords ajansı arıyorsanız bizimle irtibata geçiniz.

En popüler sosyal medya siteleri

 • Facebook

İnternet’te olan en büyük sosyal ağ kitlesi olduğunu bilmeniz gerekiyor. Dünyanın her yerinde kullanıcı sayısı olan ve hatta bazı verilere göre bir çok ülkeden daha fazla üyesi olan Facebook orta ve büyük işletmelerin en fazla kullandığı sosyal ağdır. Facebook dijital pazarlama uzmanları için oldukça kaliteli reklam ortamına sahiptir.

 • Twitter

Bir çok firma twitter üzerinde oldukça başarılı reklam ve duyuru yaparak adından söz ettiriyor, örneğin sosyal bir olaya vereceğiniz bir reklam ile milyonlarca kişiye anında ulaşabilirsiniz ve kendinizden söz ettirebilirsiniz.

 • LinkedIn

İşte profesyonellerin kullandığı hemde çevrenizi rahatlık genişletebileceğimiz ayrıca duyuru ve etkileşimi arttıracağını alan. Bir çok işletme buradan duyuru yaparak takip edilme olasılığını üst düzeye çıkardı.

 • Pinterest

Kadınların çoğunlukta olduğu bu alanda bir çok kullanıcıya erişmek oldukça kolay, lakin bir çok kişi pinterest kullanımı konusunda oldukça tecrübesiz. Kadınları hafife almayın!

 • Instagram

Hem facebook hemde instagram oldukça fazla  kullanıcıya sahip instagram da pinterest gibi resim olarak bir çok görsel bulmanız mümkün Türkiye’de bir çok kişi artık daha rahat hale getirdi ve video yüklemeye başladı. Facebook kullananların %95 instagram kullandığını unutmayınız.

 • Tumblr

Sohbet etmek, twitter gibi izlenmek facebook gibi paylaşım yapmanıza imkan sunan Tumblr kullanılması diğerlerine göre biraz daha zordur, etiket kullanmayı burada sakın ihmal etmeyin.

 • Flickr

Fotoğraf kullanıcıları için oldukça yaygın olarak kullanılıyor ve bir çok kişi halen kullanmayı bilmiyor. Fotoğraf ve video için kullanmanız son derece önemlidir.

 • Reddit

Reddit türkiye ‘ de kullanılmasını bilmeyen bir çok kişiye ulaşsada Abd ve diğer Avrupa ülkelerinde devlet adamlarının dahi bunu kullandığını göreceksiniz. Eğer bir işletmeniz varsa mutlaka bir hesap açınız.

 • Snapchat

Aslında ÜNV. öğrencilerin görüntülü konuşmak için çıkardığı bu uygulama,  ülkemizde bir dönem bir çok kişiye ulaştı ve bir çok fenomen ortaya çıkmasına sebep olan Snapchat dünya üzerinde kullanımlık oranı %18 olarak bilinmektedir.

 • WhatsApp

Masasütü ve web üzerinde arkadaşlarınızla görüşme fırsatı veren whatsapp görüntülü konuşma ve anlık durum paylaşmanıza izin verdiği gibi işletmeler için hızlı bir iletişim aracı olarak kullanılır, bir çok firma artık grup kurarak işlerini ve toplantılarını buradan ayarlıyorlar.

 • Quora

Halen kullanmaya çalışıyorsunuz peki Quora içinde olan asıl güç iki eski facebook çalışanı olduğunu unutmayın, Bir çok ziyaretçisi ABD’den gelmektedir.

 • Vine

Kısa süreli video paylaşmanıza izin veriyor Türkiye’de bir çok kullanıcı takip ediyor. Ayrıca bir çok fenomen çıkardığı gibi fenomenlerin şimdi dizilerde başrol oynadığını unutmayın!

 • Periscope

Bir canlı yayın aracı arıyorsanız Periscope tam size göre aslında bunu genel olarak futbol maçlarını izleyenler çok rabet gösterdiği kesin 🙂

 • BizSugar

Video, Makale, Blog gibi alanlarda kullanılıyor ayrıca küçük işletmeler dünya çapında oldukça ilgi göstermektedir. Kullanıcılar makalelerinizi görebilir ve beğenebilir.

 • StumbleUpon

İçerik bulmak için çok iyi bir keşif aracı olduğunu söylesek yanlış olmaz, eğer sizlerde farklı içerikler arıyorsanız mutlaka göz atmanız gerekiyor.

 • Delicious

Sosyal medya imleme hizmeti olduğunu söylemek isteriz, yahoo tarafından satın alındı.Hizmet daha sonra Nisan 2011’de AVOS Systems’e satıldı ve daha sonra Science Inc.’e satıldı. Bu yıl Ocak ayında Delicious Media, hizmeti aldığını söyledi.

 • Digg

Sayfa ve haber toplayıcısı olarak kullanılmaktadır. Digg, içeriğin Facebook ve Twitter gibi diğer sosyal medya platformlarında paylaşılmasını destekler. 2015 yılında şirket, aylık yaklaşık 11 milyon aktif kullanıcısı olduğunu iddia etti.

 • Viber 

Viber , 2 Aralık 2010’da Viber Media tarafından geliştirilen ve piyasaya sürülen mobil cihazlar için bir IP üzerinden Ses (VoIP) ve anlık ileti uygulamasıdır. Bu uygulama aynı zamanda kullanıcılar arasında ses, video ve görüntü alışverişine olanak tanır. Nisan 2014 itibariyle Viber, 600 milyona yakın kayıtlı kullanıcıya ve aylık 230 aktif kullanıcıya tahakkuk etmişti.

Sosyal medya hesapları” üzerine bir düşünce

 • Şubat 19, 2021, 3:45 pm
  Permalink

  harikasınız bu alanda sizlerin büyümesini istiyorum daha fazla makale istiyorum 🙂

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir