Twitter’dan İstenmeyen Resimleri Kaldırma

Twitter’dan İstenmeyen Resimleri Kaldırma: Twitter, hayatın her kesiminden insanların yeni fikirleri ve felsefeleri birbirine bağlamasına ve tartışmasına olanak tanır. Bu açıklık, kullanıcıları, özellikle özel bilgilerin veya resimlerin paylaşılmasıyla ilgili olarak, çevrimiçi kötüye kullanıma açık hale getiriyor. İstenmeyen resimleri Twitter’dan kaldırmanın en iyi yolları aşağıdadır.

1.Tweeter’den Resmi Kaldırmasını İsteyin

Twitter'dan İstenmeyen Resimleri Kaldırma

Twitter’dan İstenmeyen Resimleri Kaldırma İlk adım, resmi gönderen kişiden onu kaldırmasını istemektir. Zarar vermek istemiyorlarsa, genellikle birisi resmi kaldırmaya veya yüzünüzü bulanıklaştırıp yeniden yayınlamaya istekli olacaktır. Söz konusu kişinin doğrudan mesajları ‘açık’ ise, ona gizli bir mesaj göndermek için Twitter profilindeki zarf sembolünü tıklayın. Yapmazlarsa, profillerine gidip büyük mavi ‘tweet’ düğmesine tıklayarak onlara bir kasık tweet’i gönderebilirsiniz.

2. Resmi İçeren Tweeti Bildirin Resmi İçeren Tweeti Bildirin

Resmi İçeren Tweeti Bildirin

Twitter, kötüye kullanım ve istenmeyen resimleri kaldırmak için yerleşik bir bildirim özelliği ile birlikte gelir. Rahatsız edici Tweette aşağı oka tıklayın, ardından ‘Tweeti Bildir’i seçin. Rapor diyaloğunda ‘hassas bir fotoğraf veya video gösteriyor’, ardından ‘Yetkisiz bir fotoğraf veya video’ ve son olarak ‘beni gösteriyor ve bunu Twitter’da istemiyorum. Fotoğrafın arkasındaki kişi birden fazla rahatsız edici tweet attıysa, raporunuzu göndermeden önce son pencerede bunlardan en fazla 5 tanesini seçebilirsiniz.

3. Doğrudan Twitter Destek ile İletişime Geçin

Twitter, onlarla doğrudan iletişim kurmanıza izin veren bir destek sayfası sunar. | Kaynak: Twitter Resimleri bildirmek ve kaldırmak istismarcıyı durdurmazsa, doğrudan Twitter ile iletişime geçebilirsiniz. Git twitter.com/twittersupport ve istismar eden kişi Twitter mavi tweet düğmesine basın.

4. Olayı Yetkililere Bildirin

Kötüye kullanım yeterince ciddiyse, yerel yetkililerle iletişime geçmek sizin çıkarınızadır. Bulunduğunuz yere bağlı olarak, ülkenizde çevrimiçi taciz veya istismara ayrılmış belirli bir bölüm olabilir. Her şeyi denediniz ise bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Twitter’dan İstenmeyen Resimleri Kaldırma” üzerine bir düşünce

  • Şubat 13, 2021, 4:32 pm
    Permalink

    İlginiz için teşekkür ederim sahte hesabımın kapatılmasına yardımcı oldunuz

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir